възможно ли е съдийски грешки да опредeлят шампионът на Англия - гледайте "Контра"

Силвано Пранди и Шомон с победа №4 във Франция (видео)

Воденият от националния селекционер Силвано Пранди Шомон постигна четвърта победа във френската Лига, след като се наложи като домакин над Камбре с 3:2 (25:22, 25:17, 19:25, 20:25, 15:13) в двубой, продължил над два часа.

Така тимът прекъсна негативната си серия от три поредни загуби.

Шомон е осми в таблицата с 15 точки (4 победи, 6 поражения), Камбре е четвърти с 22 точки (7 успеха, 5 загуби).

Националът Георги Петров бе резерва, като се появи в игра в първата част, а след това и в третия и четвъртия гейм. В тайбрека родният представител бе титуляр, като за времето си на терена записа 3 точки (1 блокада). Най-резултатен бе Хесус Ерера с 27 точки (6 аса!, 2 блокади). Осниел Мелгарехо добави 16 точки (3 аса, 2 блокади). За съперника Даниел Каляри завърши с 22 точки (2 аса, 2 блокади).

В сряда (16 декември) Шомон излиза срещу Тулуза. Във вторник Камбре излиза срещу Нарбон.