Саутхамптън намери място в топ 4 (видео)

Саутхамптън продължава с отличното си представяне през този сезон. "Светците" спечелиха с 3:0 домакинството си на Шефилд Юнайтед и се изкачи на трето място в класирането.

Отборът на Ралф Хазенхютъл нямаше особени проблеми днес и доминираше през голяма част от срещата. Че Адамс откри резултата в 34-ата минута. Гостите имаха добър период в началото на втората част, но Стюърт Армстронг удвои аванса на Саутхамптън в 62-ата минута и това до голяма степен реши мача. Попадението дойде след пробив на Дани Ингс, който бе титуляр за първи път след възстановяването си от контузия. Нейтън Редмънд оформи крайното 3:0 с красив удар.
"Светците" имат една загуба в последните си 10 мача и изглеждат като отбор, който може да се бори за място в евротурнирите. Шефилд Юнайтед е на другия полюс. Тимът на Крис Уайлдър има едва една точка след 12 мача и е окупирал последното място. Въпреки че до края на сезона има доста време, ситуацията в клуба изглежда отчайваща. Няма отбор във Висшата лига, който да е имал толкова малко точки на този етап и да се е спасил от изпадане.