Шалке 04 остана на крачка от коледно чудо (видео)

Попадение в добавеното време за 2:2 лиши Шалке 04 от първа победа в Бундеслигата от януари насам. В среща от 11-ия кръг “миньорите” водеха с 2:1 при гостуването си на Аугсбург, а и бяха с човек повече. Така те предусещаха първи успех в шампионата от 27 срещи насам, но в крайна сметка не успяха заради гол на резервата Марко Рихтер в 93-ата минута. Баварците поведоха в 32-ата, когато след центриране Суат Сердат от гостуващия тим насочи топката в собствената си мрежа.
Шалке изравни в 52-ата след грешно подаване на футболист на Аугсбург, който изведе Бенито Раман сам срещу вратаря. Нападателят не сгреши и резултатът стана 1:1.

Секунди по-късно “кралскосините” получиха предимство, след като централният нападател на съперника Флориан Нийдерлехнер беше изгонен за втори жълт картон за опасна игра при борба за висока топка. Повторенията показаха, че решението на рефера може би е грешно, но тъй като ВАР не се използва при ситуации за жълти картони, спорната ситуация така и не беше разгледана и червеният картон остана в сила.

Мечтаният за отбора от Гелзенкирхен обрат стана факт в 61-вата, когато Набил Бужелаб беше точен за 2:1.

Последваха два големи пропуска на футболисти на Шалке, които после се оказаха от значение. Така дойде добавеното време, когато Рихтер с глава се разписа за крайното 2:2.

При това положение “миньорите” остават на последна позиция с едва 4 точки. Аугсбург пък няма победа от пет мача насам и е десети.

Срещата ще се запомни и с неприятния инцидент с нападателя на Шалке Марк Ут. В началните минути той пострада тежко при борба за топката, като падна на земята и загуби съзнание. Играчът веднага беше откаран в болница и последните информации са, че отново е в съзнание и ще остане в клиника през нощта.