Гол в 20-ата секунда даде летящ старт на Нюкасъл (видео)

Нюкасъл победи с 2:1 Уест Бромич у дома в двубой от 12-ия кръг на Премиър лийг. Гол на Мигел Алмирон още в 20-ата секунда даде аванс на "свраките". Дарнъл Фърлонг (50') изравни с хубав удар от воле в началото на втората част, но Дуайт Гейл донесе заслужената победа на Нюкасъл осем минути преди края.

Въпреки че коронавирусът предизвика много проблеми в Нюкасъл през последните седмици и поради тази причина бе отложен мачът с Астън Вила от миналия кръг, Стив Брус не можеше да разчита само на двама играчи в сравнение с последния шампионатен двубой. Това бяха Федерико Фернандес и Хавиер Манкийо. Джеф Хендрик пък бе оставен на пейката за началото. Вместо тях започнаха Емил Крафт, Айзък Хейдън и Мат Ричи.
Дара О'Шей, Филип Кровинович и Калъм Робинсън стартираха за "дроздовете".
Само след 19 секунди игра Мигел Алмирон откри резултата. Иванович не успя да изчисти топката отдясно, от което се възползваха Уилсън и след това Жоелинтон, който центрира към непокрития Алмирон за най-бързия гол в Премиър лийг от началото на сезона.
След това ударно начало нямаше почти нищо интересно до почивката.
Пет минути след подновяването на играта УБА изравни. Филипс проби добре отляво, след което центрира към далечната греда. Фърлонг се придвижи светкавично и засече от въздуха, без да остави шанс на Карл Дарлоу - 1:1.
Нюкасъл обаче не се смути и тръгна напред за трите точки. В 71-вата минута Филипс изчисти от голлинията удар с глава на Гейл отблизо. О'Шей пък блокира шут на Алмирон. В 82-рата минута логичното се случи и Нюкасъл стигна до победата, след като Дуайт Гейл засече с глава центриране на Джейкъб Мърфи.