Кьолн продължи да върви нагоре

Кьолн стигна до втора победа в рамките на последните си три мача, след като измъкна трите точки при гостуването на Майнц. "Козлите" спечелиха с 1:0, въпреки че играха около 20 минути с човек по-малко. Единственото попадение отбеляза Елвис Реджбекай в 55-ата минута.

В началото на двубоя и двата отбора заложиха на открит, атакуващ футбол. Попадение на гостите бе отменено поради засада в 17-ата минута, а Матета пропусна най-доброто положение за Майнц.

Кьолн бе по-агресивният отбор в началото на втората част и стигна до гол. Реджбекай великолепно овляда топката след подаване на Дуда и от въдуха я прати в мрежата. Това даде още по-голяма увереност на гостите и те създадоха нови положени, но не стигнаха до втори гол.
В 75-ата минута Ондрей Дуда получи втори жълт картон и остави Кьолн с човек по-малко. Домакините натиснаха, но влезлият като резерва Робин Куайсон на два пъти не се възползва от добри положения, а в самия край и Матета се размина с гола. Така тимът на Маркус Гисдол удържа победата и диша малко по-спокойно над зоната на изпадащите.

Майнц - Кьолн 0:1