Фрайбург прекъсна дълга серия без успех

Фрайбург прекъсна серията си от мачове без победа, след като стигна до успех с 2:0 над Арминия с късни голове. Грифо от дузпа откри резултата в 79-ата минута, а в добаването време Йеонг подсигури трите точки за домакините. Отборът на Кристиан Щрайх не бе усещал вкуса на победата от първия кръг на Бундеслигата, а серията продължи 9 мача.

Домакините започнаха по-активно, а Мануел Гулде имаше добри изяви и в двете наказателни полета. Нилс Петерсен бе предпочетен на върха на атаката на мястото на Емредин Демерович, като това бе единствената промяна на Щрайх от последния мач. Рекордьорът по голове за Фрайбург си помисли, че е отбелязал 92-ия си гол за клуба, когато засече центриране на Гюнтер, но попадението бе отменено поради засада.
След почивката Грифо не успя да стигне до топката след ново добро центриране в наказателното поле ан Арминия. Домакините пропускаха положенията и се чудеха как да променят това, но продължиха да търсят гола. Той дойде в 79-ата минута, която Салси спечели, а Грифо реализира. В самия край Йеонг се разписа за 2:0 и осигури заслужена победа на Фрайбург, която изкачи тима на 14-о място и го отдалечи малко от зоната на изпадащите.

ФРАЙБУРГ - АРМИНИЯ 2:0