Монпелие се върна към победите

Монпелие записа труден, но много сладък успех в късния мач от съботната програма на Лига 1. Отборът на Мишел дер Закариан се наложи с 3:2 при визитата си на Ланс и заема 5-о място в класирането. Тимът се върна към победите, след като беше в отлична серия, прекъсната с поражение с 1:3 от Пари Сен Жермен в миналия кръг.

В 16-ата минута Анди Делор центрира с външен фалц към Стефи Мавидиди и той даде преднина на Монпелие. Вторият гол беше дело на Педро Мендеш, възползвал се от груба грешка на вратаря на Ланс Жан-Луи Лека.
В 36-ата минута футболист на домакините стреля силно, топката срещна гредата и се отби от вратаря Йонас Омлин, след което спря в мрежата. В началото на втората част Ланс изравни с гол на Гаел Кукута от дузпа.

В 69-ата минута обаче Флоран Моле центрира от корнер и Гаетан Лаборд осигури трите точки на Монпелие. Ланс се смъкна на -о място в класирането с 21 точки.