Лестър направи нужното, за да завърши като първенец (видео)

Лестър завърши на първо място в Група G на Лига Европа, след като с лекота победи с 2:0 АЕК на "Кинг Пауър Стейдиъм". "Лисиците" финишираха с еднакъв точков актив с Брага, но заради по-добрите си показатели изпревариха португалците. Зора и АЕК заеха трето и четвърто място в крайното класиране.

Брендън Роджърс бе направил седем промени в своя състав в сравнение с мача с Шефилд Юнайтед, но въпреки това заложи на достатъчно силна единайсеторка, както бе и обещал. Дани Уорд стартира на вратата. Люк Томас, Уилфред Ндиди, Денис Прает, Дженгис Юндер, Харви Банрс и Келечи Ихеаначо също започнаха. Джейми Варди остана на пейката.

"Лисиците" решиха този двубой само за 1/4 час. В 12-ата минута Юндер откри резултата, след като намери от воле топката след опит за изчистване на Сварнас. Две минути и 13 секунди след това Лестър удвои. Барнс бе оставен да пробие по левия фланг, след което стреля, топката рикошира в Цинтотас и влезе във вратата на гостите за втори път.
Барнс пропусна още няколко възможности до края, но така или иначе Лестър направи нужното, за да спечели групата.