Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Аталанта попари Аякс в Амстердам и отново ще играе на 1/8-финал (видео)

Аталанта стана поредният участник на 1/8-финалите на Шампионската лига. Италианците постигнаха минимален успех с 1:0 над Аякс на "Йохан Кройф Арена" и така окончателно подпечатаха билета си за елиминациите, където ще играят за втора поредна година. Домакините трябваше задължително да спечелят тази среща, за да изместят своя съперник от 2-ата позиция в група "D", но съставът от Бергамо изигра срещата перфектно тактически и не даде почти никакви шансове на своя съперник, а накрая Луис Муриел окончателно отказа нидерландците, вкарвайки победния гол в 85-ата минута.

Първото полувреме бе доста скучно. И двата тима играеха предпазливо и положенията пред двете врати липсваха. В 20-ата минута гостите отправиха един нелош изстрел чрез Мартен де Роон, който премина над вратата. Аякс пък стигна до по-интересно положение в самия край на полувремето, когато Брайън Броуби получи отлично центриране и отблизо стреля с глава, но в ръцете на Пиерлуиджи Голини.

Втората част предложи повече емоции. В 69-ата минута домакините претендираха за дузпа за събряне на Клаас Ян Хунтелаар в наказателното поле, но съдията подмина положението и не посочи бялата точка.

В 75-ата минута Аякс стигна до най-доброто си положение. Дейви Клаасен бе изведен на прекрасна позиция в наказателното поле, но не успя да преодолее вратаря.

В 79-ата минута обаче устремът на нидерландците бе пречупен, след като Райън Гравенберх удари с ръка Алехандро Гомес в лицето и получи втори жълт и червен картон.

Аталанта се възползва от численото си предимство и в 85-ата минута стигна и до победата. Луис Муриел получи пас зад защитата и хладнокръвно реализира за 0:1.

Така Аталанта завършва на 2-ата позиция в групата с 11 точки и ще играе в турнира и напролет. Аякс пък остава 3-и със 7 точки и ще се прехвърли в Лига Европа.