Погба: В Юнайтед винаги трябва да се играе с манталитет на победител

Футболистите на Манчестър Юнайтед са длъжни да играят с манталитет на победители, заяви халфът Пол Погба преди ключовия мач от Шампионската лига по футбол срещу РБ Лайпциг. Той и неговите съотборници спечелиха всичките си пет гостувания от началото на сезона във Висшата лига и французинът смята, че това им дава допълнителна увереност.
"Винаги трябва да излизаме на терена с манталитета на победители. Това е лицето на Манчестър Юнайтед и точно това ние направихме през второто полувреме", каза Погба след победата срещу Уест Хем, която дойде с обрат от гол изоставане. Точно по този начин Юнайтед спечели всичките си пет мача в първенството. Не знам защо печелим все така, може би обичаме да допускаме гол тук-там. Шегата настрана, този проблем трябва да бъде решен. Засега обаче по-важното е, че спечелихме. Реагираме добре на трудни ситуации, но очевидно можем да играем много по-силно. Хубаво, че показваме характер", заяви Погба.
С три отбора начело на група "Н" в Шампионската лига с по девет точки, Юнайтед няма право на грешка. "Червените дяволи" обаче вярват, че именно този манталитет на победители ще им помогне, след като те сразиха РБ Лайпциг с 5:0 през миналия сезон в Лига Европа и стигнаха до четвъртото място във Висшата лига.
"Не можем да си позволим да бъдем доволни от равен или загуба. Поражението тук се приема трудно и така и трябва да бъде. Винаги искаме да печелим, без значение дали е с 1:0, или с 6:5. Просто победата е най-важна в този клуб", продължи французинът.