Ливърпул сгази с лекота "вълците" и продължава гонитбата с Тотнъм (видео)

Ливърпул продължава гонитбата с Тотнъм на върха в Премиър лийг, след като шампионът на Англия постигна убедителен успех с 4:0 над Уулвърхамптън в среща от 11-ия кръг. Двубоят се игра на "Анфийлд" пред 2000 зрители, които създадоха емоционална атмосфера. Мохамед Салах (24'), Жоржиньо Вайналдум (58') и Жоел Матип (67') се разписаха за мърсисайдци, а Нелсон Семедо (78') си отбеляза автогол, с който оформи крайния резултат. След този успех, който е най-изразителен за шампионите в първенството от началото на сезона, Ливърпул е с еднакъв точков актив, но по-лоша голова разлика от лидера Тотнъм.

Мениджърът на домакините Юрген Клоп бе направил една промяна в сравнение с мача с Аякс през седмицата.  Куивин Келъхър започна отново на вратата на Ливърпул в отсъствието на Алисон Бекер, след като изигра много силен мач срещу нидерландския шампион. Роберто Фирмино този път бе предпочетен пред бившия играч на "вълците"  Диого Жота за началото. Трент Александър-Арнолд и Наби Кейта се възстановиха от контузиите си и влязоха в игра след почивката.
Нуно Еспирито Санто направи една корекция в състава, който преди седмица стартира при победата над Арсенал. Рубен Невеш замени Раул Хименес, който получи тежка травма в главата след сблъсък с ДавиdЛуис. Бившият играч на Ливърпул Ки-Яна Хувер остана на пейката за началото.
Гостите бяха по-опасният отбор в първите 20-ина минути, като в 17-ата Келъхър реагира много добре и успя да избие с една ръка техничен удар на Поденсе от границата на наказателното поле.
В 24-ата капитанът на Уулвс Конър Коуди, който е бивш играч на мърсисайдци, сгреши фатално, след като не успя да  овладее топката след едно дълбоко центриране на Хендерсън. Салах се възползва максимално и стреля в ъгъла за 1:0.
След гола Ливърпул контролираше играта, но нямаше кой знае какви положения за второ попадение. Малко преди почивката Крейг Поусън отсъди дузпа в полза на гостите заради предполагаемо нарушение на Садио Мане срещу Коуди. Сенегалецът опита да изчисти топката със задна ножица, но Коуди го изпревари и се строполи на земята. Домакините с основание реагираха бурно на това решение. ВАР се намеси и призова реферът да изгледа повторение, на което се видя, че няма никакъв контакт между нападателя на Ливърпул и бранителя на "вълците", така че правилно дузпата бе отменена.
В началото на втората част Мане пропусна две добри ситуации. В 58-ата минута отново Конър Коуди бе в центъра на събитията, след като се озова на стрелкова позиция на метри от вратата, но не овладя добре и в решаващия момент топката му бе изчистена. След това Ливърпул организира страхотна контраатака. Хендерсън намери с дълго подаване напред Вайналдум, който задържа и с много техничен удар от границата на наказателното поле прати топката в горния десен ъгъл за 2:0.

В 67-ата Жоел Матип сложи точка на спора, след като отблизо засече с глава центриране на Салах, дошло след разиграване след късо изпълнен корнер.

Малко след това в игра за домакините се появи Александър-Арнолд, който замени Неко Уилямс. В 73-тата минута влезе и Жота, заменил Роберто Фирмино.
В 78-ата минута именно Александър-Арнолд центрира отлично отдясно. Мане не успя много добре да засече на далечната греда, но след рикошет Семедо прати топката във вратата си за крайното 4:0.