Анже с първа домакинска победа, Ница прекъсна серия от загуби

Анже се наложи над гостуващия Лориен с 2:0 в среща от 13-ия кръг на френското футболно първенство. Така възпитаниците на Стефан Мулен записаха първа домакинска победа от края на септември след три неуспешни мача на собствен терен, а с актив от 22 точки се изкачиха на седмото място в класирането.

Лориен пък допусна четвърта поредна загуба, като записа и шести последователен мач без отбелязан гол, с което падна на предпоследната позиция с 8 точки.

Анже повече още в десетата минута, когато Анжело Фюлжини се измъкна в дясно в пеналта и преодоля вратаря Пол Нарди. В шестата минута на добавеното време резервата Пиерик Капей оформи успеха на празна врата след отлична асистенция от ляво на Джими Кабо.

След като уволни Патрик Виейра Ница прекъсна серията си от пет поредни загуби във всички турнири. Под ръководството на румънеца Адриан Урсеа южняците направиха 0:0 при гостуването си на Реймс. Въпреки лошата серия Ница е в средата на класирането, на 11-о място, и не е изостанал много, което дава шанс на новия треньор да върне тима в борбата за челни позиции.

Страсбург разгроми домакина Нант с 4:0 и се измъкна от зоната на изпадащите. Момчетата на Тиери Лорей прекъснаха серия от четири срещи без успех и с 10 точки вече заемат 17-ото място.
Димитри Лиенар откри от дузпа след четвърт час игра, а Хабибу Диало усвои след малко повече от половин час с удар отблизо. Лиенар центрира от корнер, Диало засече с глава, вратарят Албан Лафон успя да избие, но сенегалецът направи добавка за 2:0.
Людовик Ажорк направи резултата класически от втора дузпа в 78-ата минута, а резервата Кевин Зохи оформи успеха пет минути по-късно с изстрел по тревата от десетина метра след подаване от ляво на Ажорк.
Бордо спечели с 1:0 срещу гостуващия Брест и прекъсна поредица от три успеха на съперника в шампионата. Хатем Бен Арфа вкара единственото попадение в 84-ата минута със силен удар от десния ъгъл на наказателното поле. Бордо е десети с 19 точки, а Брест е с точка по-малко на следващата 11-а позиция.