Реал Мадрид си отмъсти на Бургос и спечели за 13-и пореден път

След 13 изиграни мача Реал Мадрид все още е непобеден в баскетболното първенство на Испания. Съставът на старши треньора Пабло Ласо си отмъсти на Сан Пабло Бургос за поражението във финалната фаза на Лига Ендеса през миналия сезон и този път беше безкомпромисен при гостуването си - 60:74 (16:17, 13:17, 12:22, 19:18) в среща от 13-ия кръг на испанския шампионат.

Така мадридчани остават перфектни с 13 победи от 13 мача от началото на сезона в Испания и уверено водят в подреждането. Бургос пък инкасира третото си поражение и за момента се намира на петата позиция с актив от 8 успеха и 4 загуби.

В първите пет минути от двубоя нито един от двата тима се успя да си осигури сериозен аванс, но това се случи малко по-късно след серия от 0:10 в полза на Реал Мадрид, която им донесе първия двуцифрен аванс в двубоя - 6:17. Последваха добри минути за домакините, които затвориха частта с 10 поредни точки и по този начин ликвидираха почти напълно изоставането си - 16:17 след първите 10 минути.

Гостите отново се отскубнаха в резултата след добро начало на втората четвърт - 22:28. Гаруба, Дек и Руди Фернандес помогнаха на "белите" да излязат напред в резултата със седем точки към края на частта, но Деян Кравич върна две и оформи крайното 29:34 след две четвърти игра.

Тройка на Витор Бените на старта на третия период ядоса момчетата на Пабло Ласо и те отвърнаха с 9 последователни точки, чрез които "лос бланкос" си върнаха двуцифрения точков аванс - 32:43. "Белите" продължаваха да се представят на обичайното си високо ниво и се оттеглиха на кратка пауза при 41:56 преди началото на последната четвърт. В нея Реал запази комфортната си преднина и триумфира с крайното 58:74.

Нико Лапровитола поведе Реал с 13 точки, а Руди Фернандес добави 10 за успеха. Деян Кравич отбеляза 14 пункта за Бургос, докато Витор Бените се разписа с 13.