Гол на Варди в последната минута сложи край на лошата серия на Лестър (видео)

Лестър прекъсна негативната си серия от четири поредни мача във всички турнири без победа, след като надигра с 2:1 като гост последния във временното класиране на Премиър лийг - Шефилд Юнайтед. Айосе Перес (24') даде аванс на гостите, но много скоро след това Оливър Макбърни (26') изравни. Лестър удари две греди през първата част и трябваше да чака до 90-ата минута, за да стигне до победата след гол на Джейми Варди. С този успех "лисиците" излязоха на трето място във временното класиране поне до края на двубоя между Ливърпул и Уулвърхамптън.

Крис Уайлдър бе направил само една промяна в състава си. Лундстрам се завърна в халфовата линия за сметка на Норууд. Брендън Роджърс отново заложи на схема с трима централни бранители. Марк Олбрайтън и Айосе Перес започнаха.
Още в десетата минута удар на Джейми Варди срещна гредата. По-доброто началото на гостите обаче даде резултат в 24-тата минута, когато удар от вола на Олбрайтън рикошира в Лоу и се озова на пътя на Перес, който отблизо простреля Рамсдейл. Само две минути след това обаче Шефилд изравни след поредния неуспешен опит на Лестър от началото на сезона да се справи със статично положение пред своята врата. Лунстрам центрира от корнер, а Макбърни засече с глава за 1:1.
В добавеното време на първата част за втори път гредата спаси домакините. Този път след хубав удар на Мадисън.
През второто полувреме Лестър отново доминираше, но гостите стигнаха до победата едва в последната минута, когато Мадисън изведе Варди зад отбраната на Шефилд. За голмайстора на Лестър нямаше проблеми да се справи с Рамсдейл и да донесе трите точки на "лисиците".
Лестър вече има 21 точки - една по-малко от лидера във временното класиране Челси. Шефилд Юнайтед остава на дъното с едва една точка от 11 мача.