Творец на голови положения... и рекорди

Португалският офанзивен халф на Манчестър Юнайтед Бруно Фернандеш имаше рекордно представяне срещу Уест Хам вчера, въпреки че игра само през второто полувреме. Фернандеш смени Дони ван де Бек на почивката на мача с "чуковете" в Лондон и бе с основен принос за обрата и победата с 3:1 на "червените дяволи". Ибериецът асистира за изравнителното попадение на Пол Погба, но по-впечатляващото е, че за 45 минути създаде цели 8 голови положение за отбора на Оле Гунар Солскяер.

Squawka Football и Statman Dave посочват куп интересни статистически данни, свързани с изявите на бившия играч на Спортинг (Лисабон). Осемте създадени от него голови положения са изравнен рекорд в Премиър Лийг, когато става дума за 45 минути или по-малко. Те са и изравнен рекорд за най-много създадени от един играч положения в мач от Висшата лига при гостуване в последните 4 сезона. В същото време никой друг не е посгигал 11 асистенции след дебюта си в Премиър Лийг за толкова кратко време. Бруно Фернадеш заигра на "Олд Трафорд" от началото на 2020 година, като дебютът му в Премиър Лийг бе при нулевото равенство с Уулвърхамптън на 1 февруари.
В добавка към това 26-годишният Бруно Фернандеш може да се похвали и с още едно интересно и заслужаващо внимание постижение. Откакто португалецът е в клуба, Манчестър Юнайтед е спечелил повече точки във Висшата лига (51) от всеки друг отбор в английския елит.
Не на последно място, Бруно Фернандеш е играчът, създал най-много голови положения във Висшата лига от началото на този сезон - 35. Със 7 повече от втория в класацията Кевин де Бройне.