Негативната серия на Хетафе продължи и във Валенсия

Отборът на Леванте спечели с 3:0 над Хетафе в мач от 12-ия кръг на Ла Лига. Двубоят беше предрешен с ранно попадение в петата минута и последвал червен картон за Хета две минути по-късно. Момчетата на Пепе Бордалас вече шест мача нямат победа в шампионата. Последният им успех е този над Барселона от 17 октомври.

В петата минута Хорхе де Фрутос изненада защитата на гостите с подаване към Роджър Марти, който надбяга своя пазач и стреля ниско по диагонала, за да открие резултата – 1:0. Две минути по-късно съдията се консултира с ВАР и изгони Чема Родригес за нескопосано влизане с крак в гърдите на Рубен Рочина. Кадровото преимущество даде още сили на домакините. В 17-ата Дани Гомес беше изведен сам срещу вратаря с наглед безидейно изритана напред топка. Той не се поколеба и отбеляза за 2:0. В 57-ата Де Фритос направи 3:0 след поредно безобразно подреждане на защитата на кастилския тим. В 76-ата Хетафе остана с деветима души след червен картон на Джене.