Манчестър Сити влезе в четворката (видео)

Манчестър Сити се изкачи до топ 4 на Висшата лига след безпроблемен успех над Фулъм. Отборът на Пеп Гуардиола спечели с 2:0 на "Етихад", но пропусна да победи с по-голям резултат. Двете попадения паднаха до средата на първото полувреме. Рахийм Стърлинг откри още в шестата минута, а Кевин Де Бройне от дузпа удвои аванса на домакините.

В мач номер 700 в кариерата на Гуардиола испанецът не направи нито една смяна. То се случва за първи път за Манчестър Сити от април 2005 г.

Отборът на Гуардиола започна вихрено и още в третата минута можеше да поведе. Първата опасна ситуация обаче пред Едерсон, а отговорът на Сити бе подаване на Жезус към Стърлинг. Английският национал не успя да преодолее Ареола, но го направи в петата минута. Тогава той бе изведен отлично от Де Бройне и този път не сгреши.
"Гражданите" имаха огромно предимство, не даваха топката на съперника и поставяха под сериозен натиск защитата на лондончани. Планът на Скот Паркър тимът му да бъде компактен и да опитва да направи нещо на контраатаки се провали още в началото след ранно получения гол.
Вратарят на гостите Алфонс Ареола имаше много работа, а в 14-ата минута предотврати втори гол. Той направи блестящо спасяване след удар на Де Бройне. Белгиецът контролираше мача с великолепните си подавания, а играчите на Фулъм не знаеха как да го опазят.
Де Бройне отбеляза втория гол в мача в 26-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Стърлинг. За разлика от мача с Ливърпул, когато пропусна от бялата точка, този път той хладнокръвно прати топката в мрежата. Това бе гол номер 400 за Ман Сити във Висшата лига, откакто Гуардиола е начело на клуба.
Тимът на Скот Паркър рядко играеше с топката, а още по-рядко стигаше до вратата на съперника. След половин час игра обаче Джон Стоунс направи опит да върне гостите в мача. Защитникът върна назад към Едерсон, който бе излязал напред и не бе на вратата си. За негово щастие топката мина покрай вратата. В другата половина на терена Ареола продължаваше да прави спасявания. Французинът отрази удар на Стърлинг.
След почивката нищо не се промени, въпреки че лондончани направиха някакъв опит. Де Бройне имаше две възможности да увеличи аванса на "гражданите", но не бе достатъчно точен. В 50-ата минута той получи подаване от Жезус, но стреля в гредата. По-късно пък той бе изведен сам Ареола, но не успя да го преодолее, тъй като вратарят излезе добре и блокира удара.
След почивката нищо не се промени, въпреки че лондончани направиха някакъв опит. Де Бройне имаше две възможности да увеличи аванса на "гражданите", но не бе достатъчно точен. В 50-ата минута той получи подаване от Жезус, но стреля в гредата. По-късно пък той бе изведен от Марез сам Ареола, но не успя да го преодолее, тъй като вратарят излезе добре и блокира удара.
Тимът на Гуардиола намали темпото в средата на полувреме и даде възможност на гостите да поиграят с топката. След този период последваха нови положения пред вратата на Фулъм. Жезус се измъкна зад защитата, но бе настигнат и не успя да отправи удар. Рубен Диас не успя да уцели вратата от добра позиция.
Лондончани дори стигнаха до удар в 81-ата минута. Влезлият като резерва Абубакар Камара стреля от дистанция, но топката мина покрай вратата. В крайна сметка Сити се задоволи със скромното 2:0.
МАН СИТИ - ФУЛЪМ 2:0
1:0 - Стърлинг (5)
2:0 - Де Бройне (26-д)