Байерн удържа върха в зрелище с Лайпциг (видео)

Отборите на Байерн (Мюнхен) и РБ (Лайцпиг) записаха атрактивно 3:3 в дербито от 10-ия кръг на Бундеслигата, с което шампионите запазиха аванса си на върха от 2 точки. Кристофер Нкунку първи вкара за гостите в 19-ата минута, но в 30-ата Джамал Мусиала изравни. В 35-ата Томас Мюлер беше точен за 2:1, но в ответната атака Джъстин Клуйверт направи 2:2. В 48-ата Емил Форшберг отбеляза за 3:2 за Лайпциг, а Мюлер изравни в 75-ата. Кингсли Коман се отличи с три асистенции за домакините, а отново на висота беше изгряващата звезда Джамал Мусиала, който е само на 17 години. Нетипично за себе си Роберт Левандовски остана напълно незабележим. "Червените бикове" пък удариха и греда още при 0:0.

Шампионите бяха без Люка Ернандес, който е получил травма в бедрото. По тази причина Дейвид Алаба действаше като ляв защитник. Льорой Сане беше предпочетен като титуляр пред Серж Гнабри.

Треньорът на Разенбалшпорт Юлиан Нагелсман се беше отказал и от двамата си снажни централни нападатели Юсуф Поулсен и Александер Сьорлот, като вместо това залаожи на бързоногите Кристофер Нкунку и Джъстин Клуйверт, което се оказа отличен ход.
Лайпциг първи създаде опасност, след като още във 2-ата минута далечен изстрел на капитана Марсел Забитцер намери напречната греда на вратата на Мануел Нойер.

Байерн веднага взе инициативата и натика съперника в неговата половина. В 11-ата Кингсли Коман реши да изненада вратаря Питър Гулачи с удар в близкия му ъгъл, но унгарецът беше на мястото си.

В 19-ата минута "червените бикове" излязоха напред. Тимът добре разигра в своята половина и топката стигна до Форшберг, който изведе Нкунку сам срещу Нойер. Вратарят излезе далеч от голлинията си да го пресреща и беше задминат с лекота, след което французинът насочи кълбото в опразнената мрежа. Това беше и първи гол за Лайпциг на "Алианц Арена" в клубната история.
Скоро след това дойде нов проблем за Ханзи Флик. Хавиер Мартинес получи травма и трябваше да напусне, а вместо него влезе младокът Джамал Мусиала.

Бенжамен Павар демонстрира силния си удар в 28-ата, когато накара Гулачи да се разтяга, за да отрази.

Две по-късно обаче стражът нямаше какво да стори, след като Мусиала майсторски изстреля топката в долния ляв ъгъл на вратата - 1:1.

След само още пет минути Байерн излезе напред в резултата след попадение на Томас Мюлер, който реализира след асистенция на Коман.

На мюнхенци не им остана време да се нарадват, защото в последвалата атака секунди по-късно Лайпциг изравни за 2:2 чрез Клуйверт.

Втората част започна с бързо попадение на РБ. В 48-ата Анхелиньо се включи по лявото крило и намери Форшберг, който незнайно защо беше оставен непокрит и с лекота отбеляза за 3:2 с глава.
За изненада на всички не последва сериозен отговор от страна на Байерн. Атаките на шампионите не представляваха никакъв проблем за отбраната. Флик прибегна до Гнабри, който зае мястото на Сане.

Баварците натиснаха сериочно чак след 65-ата минута. Изравняването за 3:3 стана факт в 75-ата, когато Мюлер засече ново подаване на Коман.

След това Лайпциг продължи да се защитава с всички сили, а Байерн търсеше победно попадение. До нов гол обаче не се стигна.