Бенфика отнесе Лех и е в следващата фаза

Бенфика постигна убедителна победа с 4:0 в домакинството си на Лех и си осигури участие в следващата фаза на Лига Европа. Португалците са втори в група D, като отстъпват на Рейнджърс, въпреки че са с равен брой точки, и ще се надяват на грешка на шотландците в последния кръг в търсене на първото място в групата.

Днес отборът на Жорже Жезус нямаше сериозни проблеми. Той реши мача в рамките на 90 секунди през второто полувреме, когато отбеляза два гола чрез Нунйес и Пици и поведе с 3:0. Бенфика водеше на почивката след попадение на Вертонген в 36-ата минута. В края влезлият като резерва Вайгъл също се отчете с попадение.