Макаби (Тел Авив) ще се бори в последния кръг (видео)

Отборите на Карабах и Макаби (Тел Авив) направиха 1:1 в мач от груповата фаза на Лига Европа. Израелският тим пропусна да се класира предсрочно за  елиминациите. Макаби води с две точки пред третия Сивасспор преди директния сблъсък на израелска земя в последния кръг.

В 22-ата гостите от Тел Авив откриха резултата след точно изпълнена дузпа. Йонатан Коен прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря. Наказателният удар беше доста дискусионен, след като дойде след видяно от съдията изблъскване с тяло при гардиране на топката. Четвърт час по-късно домакините изравниха. Ромеро Хайме отбеляза с удар по земята от 20 метра, при който топката първо се отби от гредата – 1:1. През второто полувреме двата тима не успяха да си вкарат.