Виляреал си подсигури първото място

Отборът на Виляреал надви с 1:0 Сивасспор в мач от груповата фаза на Лига Европа, игран на турска земя. Саму Чъквуезе вкара единствения гол в 75-ата минута. С успеха „жълтите“ на Унай Емери си гарантираха първото място в групата кръг преди края на груповата фаза.

„Жълтите“ играха по-силно през първото полувреме, но не успяха да реализират попадение. След края на частта статистиката показа владение на топката от 68 процента. В 19-ата минута Франсис Коклен нацели греда след насочване с глава. В 36-ата след изстрел на Баена топката облиза външната греда. По-силната игра на испанците им донесе попадение в 75-ата минута. Хауме Коста центрира и Саму Чъквуезе чукна в мрежата за 0:1.