Раковски без проблеми срещу Елит за Купата на България

Софийски университет и Град (Белоградчик) във 2-ия кръг за Купата на България

Волейболният отбор на Раковски 1964 (Севлиево) се класира за 2-ия кръг на турнира за Купата на България, след като надигра без проблеми като домакин Елит (Силистра) с 3:0 (25:17, 25:18, 25:16) в среща от 1-ия кръг, играна тази вечер.

Играчите на Стефан Ганчев доминираха изцяло в първата част и закономерно поведоха. Във втория гейм двата отбора започнаха равностойно, но след това севлиевци нямаха затруднения и увеличиха аванса си. Третият гейм продължи ударно за домакините от Раковски и те се поздравиха с победата след 58 минути игра.

На 11 декември (петък) предстои последната за момента среща от първия кръг на турнира за Купата  - между Дея спорт (Бургас) и Черноморец 2008 (Бяла). Останалите три мача - Родопа (Смолян) - Попово 09, Сливнишки герой (Сливница) - Ботев (Ихтиман) и Люлин (София) - Миньор (Перник) бяха отложени заради забраната състезатели под 18-годишна възраст да участват в тренировъчния и състезателен процес до 21 декември.