Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Торино и Сампдория направиха зрелищно реми (видео)

Отборите на Торино и Сампдория направиха зрелищно реми 2:2 в сблъсъка помежду си от 9-ия кръг в Серия "А". Двата тима изиграха интересен мач с размяна на водачеството, а финалното равенство като че ли бе най-справедливо.

Торино можеше да поведе още в 7-ата минута чрез Андреа Белоти, но негов гол бе правилно отменен заради засада. В 25-ата минута обаче нападателят  все пак откри резултата, засичайки центриране на Вилфрид Синго.

В началото на втората част обаче Сампдория направи бърз обрат. В 54-ата минута един рикошет помогна на Антонио Кандрева да напредне на скорост и да отбележи за 1:1. След това в 63-ата минута Кандрева с прекрасен прехвърлящ пас изведе Фабио Куалярела зад защитата, а той с изстрел от воле порази вратата за 1:2.

"Биковете" обаче не се предадоха и в 77-ата минута се добраха до равенството. При едно центриране от корнер Суахило Мейте с глава бе точен за крайното 2:2.

След този мач Торино остава на 17-ата позиция с 6 спечелени точки до момента. Сампдория пък заема 11-ата позиция с 11 точки.