Отборът на Пламен Димов завърши сезона с шеста поредна загуба

Отборът на Окжетпес завърши сезона в казахстанската Висша лига с домакинска загуба. Днес тимът записа шесто поредно поражение срещу Ордабаси, а мачът завърши при резултат 1:3. Българският защитник Пламен Димов записа пълни 90 минути за домакините, но не успя да помогне за постигане на по-добър резултат. Срещата бе без особено значение, тъй като Окжетпес отдавна знаеше, че изпада от елита.

Гостите стигнаха до успеха с голове на Кижнинченко в 4-ата, Бабангида в 56-ата и Жоао Пауло в 90-ата минута. За Окжетпес се разписа Бондаренко в 39-ата минута, а домакините завършиха мача в намален състав, след като Абубакар получи червен картон в 87-ата минута.

В друг мач от последния кръг Жетису победи с 3:0 Каспий, но българският нападател Мартин Тошев този път бе оставен на резервната скамейка.

След изиграването на срещите от последния кръг вече е ясно и крайното класиране. Кайрат (Алмати) е шампион с 45 точки, пред Тобол с 39 и Астана с 36. Жетису завършва на 6-ото място с 28 точки, а Окжетпес е на предпоследната 11-а позиция с 11 точки и изпада от елита.