Уулвърхамптън си тръгна с трите точки от Лондон (видео)

Отборът на Уулвърхамптън надигра Арсенал с 2:1 на "Емиратс" в двубой от поредния 10-и кръг на Премиър лийг и си тръгна с трите точки от Лондон. "Вълците" бяха по-добрият отбор на терена и заслужено се поздравиха с успеха. Второто полувреме беше печално за домакините, които не успяха да отправят нито един удар в очертанията на вратата, въпреки че изоставаха с гол пасив.

Резултатът беше открит в полза на гостите от Педро Нето в 28-ата минута. Само две минути по-късно Габриел изравни. В 42-ата минута обаче Даниел Поденсе отново изведе гостите напред.

И двата тима са в долната половина на таблицата и се нуждаеха от задължителен успех, за да не изостанат прекалено от лидерите. След този мач "вълците" се придвижиха с 5 позиции напред и вече са шести със 17 точки. Арсенал остана 14-и с 13 точки и продължава да търси първи успех от 1 ноември насам, когато сразиха Манчестър Юнайтед с 1:0 като гост. "Вълците" също бяха в серия от два мача без успех след победата над Кристъл Палас с 2:0 на 30 октомври.
Двубоят започна с по-добра игра на гостите, които притиснаха сериозно Арсенал и закономерно стигнаха до откриване на резултата в 28-ата минута. След атака по фланга на Адама Траоре топката беше центрирана пред наказателното поле, където Дендонкер успя да я насочи към вратата с глава. Топката се отби в напречната греда, но попадна в краката на Педро Нето, който стреля и след рикошет тя попадна в мрежата. Арсенал реагира и изравни само две минути по-късно, когато след заучено положение след изпълнение на корнер Габриел направи 1:1. В края на полувремето по-добрата игра на гостите се увенча с нов гол, като негов автор стана Даниел Поденсе. Резултатът се запази до края на дадените от рефера Майкъл Оливър десет допълнителни минути, заради ситуация в началото на полувремето, когато Раул Хименес от гостите пострада след сблъсък с Давид Луис в наказателното поле.
На почивката Роб Холдинг замени Давид Луис, който не беше в състояние да продължи след сблъсъка с Хименес. В 54-ата минута от Уулвърхамптън имаха претенции за дузпа, след Адама Траоре падна в наказателното поле след контакт с Габриел, но съдията не отсъди дузпа, а вместо това даде жълт картон на испанеца за симулация.
Домакините опитаха да притиснат своя съперник, но атаките на гостите отново изглеждаха по-опасни. Все пак четвърт час преди края Арсенал беше близо до изравняване след грешка на стража Руи Патрисио при изнасянето на топката, но Обамеянг не успя да се възползва от ситуацията. "Артилеристите" вдигнаха темпото и стигнаха до две удобни положения за гол чрез Рийн Нелсън и Нелсон Семедо, но резултатът остана непроменен и така "вълците" се поздравиха с успеха в Лондон.

Арсенал - Уулвърхамптън 1:2