Солскяер: През целия мач бяхме фантастични, ставаме все по-добри

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяер окачестви играта на своя отбор през целия мач срещу Саутхамптън като “фантастична”. Тимът от “Олд Трафорд” се наложи с 3:2 като гост, независимо че на полувремето губеше с 0:2. Ключово се оказа влизането в игра на почивката на Единсон Кавани, който обърна срещата с два гола и асистенция.

“Страхотно е да спечелим трите точки точно по този начин - в последната минута след обрат - заяви наставникът. - Това е традиция за този клуб. Този тим сега става все по-силен. Не искам да обръщам толкова внимание на получените голове, защото мисля, че през целия двубой бяхме отлични, играхме фантастичен футбол, създавахме много положения - може 5-6 чисти. Те пък имаха Джеймс Уорд-Праус, когото няма как да го спреш. Просто се надяваш той да не получи шанс да стреля от статично положение. Когато си спечелил, тези неприятни моменти от първата част не са от значение. Както видяхте, ние сме във форма и с наближаването на края на мача не спирахме да атакуваме. Това е хубаво, защото нямахме време за пълноценна предсезонна подготовка и съответно загубихме точки заради това.”
Солскяер специално коментира представянето на Кавани: “Очаквах точно това от него, защото той е централен нападател, който зависи от центриранията. Той прави това от толкова много години и съответно знае къде би отишла топката”.
Уругваецът се забави с влизането си в игра, защото поиска да смени бутонките си. “Мисля, че той трябва да се научи занапред - каза мениджърът. - Когато си резерва, трябва да си подготвен във всеки един момент. Аз лично знам за това повече от всекиго друг.”