Бъки победи Шумен в мач от последния есенен кръг

Шампионът Бъки надделя над Шумен 98 в Габрово в среща от последния пети есенен кръг на женското хандбално първенство на България. Гостенките започнаха по-добре и малко преди средата на първото полувреме водеха с 4:2, но със серия от шест безответни габровки обърнаха до 8:4 в 22-ата минута.

Нова добра серия на шуменки им позволи да намалят до 9:10, но в последните три минути домакините отново вкараха четири последователни гола и се оттеглиха на почивка с аванс от 14:9. Бъки имаше предимство в началото на второто полувреме, като в 47-ата минута увеличи преднината си до 23:12.

Последваха десет минути без гол за габровки, а това позволи на Шумен да намали изоставането си до 18:23, но за повече гостенките нямаха сили. Свиленград ще зимува на върха в подреждането с пълен актив от 10 точки, след като вчера победи гостуващия Етър 64 с 24:20 (10:7). Великотърновки са втори с 8 точки, а Бъки е трети с 6.