Удинезе най-после победи Лацио (видео)

Отборът на Удинезе записа победа с 3:1 при гостуването си на Лацио в среща от деветия кръг на Серия "А". Това е първи успех за "зебрите" срещу този противник от септември 2014 година насам. Те го постигнаха с шестима отсъстващи играчи заради коронавирус, като треньорът им Лука Готи също не присъства на мача поради същата причина.

В 18-ата минута Роберто Перейра направи впечатляващ пробив по лявото крило и подаде топката към Толгай Арслан, който беше точен с далечен удар по земя. В добавеното време на първата част фриуланите организираха контраатака, която беше завършена с гол на Игнасио Пусето. В 71-ата минута Фернандо Форестиери също се разписа с воле. Почетното попадение за "орлите" отбеляза Чиро Имобиле в 74-ата минута от дузпа, отсъдена за фаул срещу него от страна на Хуан Мусо.

Така Удинезе се изкачи на 11-ата позиция с 10 точки, колкото имат още три отбора. Лацио пък е с две места по-нагоре в класирането с актив от 14 пункта.