Ботев с трудна и измъчена победа над Тетевен във втората осмица (снимки)

Волейболистите на Ботев (Луковит) записаха драматична победа във втората осмица на Суперлигата, след като се наложиха трудно като домакини над Тетевен Волей с 3:2 (25:21, 24:26, 25:22, 23:25, 15:13) в "съседското" дерби от 6-ия кръг на шампионата.

Така Ботев е на второ място във временното класиране с 8 точки след 3 победи от 3 мача, а "зелените" са 3-и с точка по-малко, но с 2 победи и 2 загуби. Следващата среща на луковитци е гостуването на Дунав (Русе), която е отложена от 5-ия кръг. Двубоят е в понеделник (30 ноември) от 18,00 часа. А следващия мач на Тетевен е чак на 9 декември (сряда) от 18,00 часа, когато ще приемат русенци.

Двата отбора започнаха равностойно в първия гейм, след което тетевенци поведоха. Домакините от Ботев обаче успяха да обърнат резултата и да излязат напред. Играта отново продължи точка за точка, но впоследствие ролите се размениха, като луковитци останаха стабилни и спечелиха гейма след 25:21. "Зелените" тръгнаха силно във втората част и успяха да запазят, макар и крехка преднина. Ботев пое инициативата за кратко при 15:13 и игра равностойно, стигайки до 24:24, но в крайна сметка гостите измъкнаха гейма след 26:24.

Волейболистите на Пламен Тодоров доминираха в третия гейм почти до края, но допуснаха Тетевен да изравни. Все пак, луковитци си върнаха превеса и взеха аванс след 25:22. Четвъртата част започна равностойно, след което играчите на Петър Мечкаров поведоха. Домакините от Ботев намалиха дистанцията, но не успяха да спечелят гейма и така мачът влезе в тайбрек. Там двата отбора бяха равностойни до 8-а точка, но след това Ботев пое инициативата и излезе напред. Тетевенци се доближиха на точка, обаче Ботев остана хладнокръвен и изкова крайната победа след 15:13 и 3:2.

За MVP на мача бе избран Мирослав Братанов от победителите.

БОТЕВ (ЛУКОВИТ) - ТЕТЕВЕН ВОЛЕЙ 3:2 (25:21, 24:26, 25:22, 23:25, 15:13)
БОТЕВ: Людмил Бенов, Иван Панков, Мирослав Братанов, Цветослав Цаков, Борис Борисов, Пламен Тодоров - Валери Георгиев-либеро (Калоян Калчев, Иван Маринов)
Старши треньор: ПЛАМЕН ТОДОРОВ
ТЕТЕВЕН: Павел Иванов, Стефан Иванов, Георги Стоянов, Илиян Иванов, Даниел Тошев, Руско Тонев - Кристиян Петров-либеро (Марин Маринов)
Старши треньор: ПЕТЪР МЕЧКАРОВ.

По информация на BGvolleyball.com

"Ботев" (Луковит) надви "Тетевен Волей" с 3:2 (25:21, 24:26, 25:22, 23:25, 15:13) в завързана и много интригуваща среща...

Публикувахте от Национална Волейболна Лига / National Volleyball League в Събота, 28 ноември 2020 г.