Късни голове донесоха успеха на Нюкасъл над Кристъл Палас (видео)

С два късни гола отборът на Нюкасъл стигна до успеха с 2:0 като гост над Кристъл Палас в двубой от 10-ия кръг на Премиър лийг. Попаденията за "свраките" паднаха в 88-ата и 90-ата минута, като техни автори станаха Калъм Уилсън и Жоелинтон.

С успеха Нюкасъл се изкачи на 10-то място с актив от 14 точки, задминавайки Палас, който с точка по-малко е 13-ти във временното класиране.

През първата част двата отбора демонстрираха активна игра, но нулевото равенство се запази. Срещата вървеше към 0:0 и след почивката, когато в рамките на 60 секунди "свраките" нанесоха своя удар. Първо Калъм Уилсън откри резултата в 88-ата минута, след като се възползва от подаване на Жоелинтон. Малко по-късно двамата си размениха ролите, а бразилецът оформи крайния резултат. И двата гола могат да тежат на съвестта на вратаря на домакините Висенте Гуаита, който не се намеси убедително.