Славия с втора победа при жените

Волейболистките на Славия спечелиха столичното дерби с Локомотив 1929 Нидо от 3-ия кръг на женската "Демакс" лига. Воденият от Иван Димитров тим надигра "железничарките" с 3:0 (26:24, 25:18, 25:15) в своята зала "Панайот Пондалов".

Така "белите" записаха втора победа в НВЛ-жени, като с една загуба и 6 точки в актива си временно заемат 3-о място в класирането, но преди изиграването на останалите срещи от този кръг. Локомотив пък допусна втора загуба, като със среща по-малко поради отложен мач се намира на 6-о място в таблицата.

"Белите" стартираха много нахъсано в първия гейм, като поведоха с 10:6 и започнаха да диктуват играта. След това, обаче, от Локомотив успяха да мобилизират силите си и изравниха, като играта продължи точка за точка докрай. В решителните минути, обаче, Славия демонстрира повече стабилност и затвори гейма при 26:24, като поведе с 1:0.

Това даде подем на Славия и след серия на сервис втората част започна с 8:1 и 12:2 в тяхна полза. Разгромната разлика, обаче, ги успокои, и те лежерно допуснаха изравняване при 16:16. Пред опасността да се получи обрат в гейма, "белите" отново стабилизираха играта си и спечелиха с 25:18. В третата част славистките изцяло отново диктуваха играта и затвориха мача след 25:15 и 3:0.

СЛАВИЯ - ЛОКОМОТИВ 1929 НИДО (СОФИЯ) 3:0 (26:24, 25:18, 25:15)
СЛАВИЯ: Йоанна Атанасова, Симона Бакърджиева, Натали Станоева, Никол Данкинова, Стефани Трифонова, Карина Бързанова - Стефани Македонска-либеро (Ася Динова)
Старши треньор: ИВАН ДИМИТРОВ
ЛОКОМОТИВ: Роберто Ди Романо, Елина Сандолова, Лиана Стойчева, Никол Накова, Ива Парталева, Денка Гачева - Радина Георгиева-либеро (Лилия Бучова, Евелина Лазарова, Мария Благоева)
Старши треньор: ХРИСТИНА АТАНАСОВА.