Цървена звезда докосва 1/8-финалите

Всички резултати и голмайстори в Лига Европа

Сръбският гранд Цървена звезда докосва елиминациите в Лига Европа, след като победи като гост с 2:0 белгийския Гент в двубой от група L на надпреварата. С успеха "звездашите" събраха 9 точки и са на крачка от класиране в следващата фаза два кръга преди края на груповата фаза, докато Гент е последен в групата без актив.

В другия мач от потока Хофенхайм надви Слован Либерец с 2:0 и си осигури класирането напред в аванс.Успехът за Звезда донесоха Нйегош Петрович с фантастичен гол през първото полувреме и Неманя Милунович с глава в 58-ата минута. Белгийците имаха своите шансове, но не успяха да ги конкретизират.