Сериозен вратарски гаф и ново поражение за ЦСКА-София в ЛЕ (видео и галерия)

ЦСКА-София допусна второ поредно поражение от Йънг Бойс в мач от четвъртия кръг в групите на Лига Европа и почти загуби шансове да продължи в елиминационната фаза на турнира. След като преди три седмици швейцарците надиграха българския тим с 3:0, днес те спечелиха двубоя на "Васил Левски" с 1:0. Единственото попадение в мъглата реализира Нсаме в 34-ата минута, а гостите пропиляха още няколко възможности за втори гол.

51 ЦСКА-София - Йънг Бойс
Поражението пък на практика изхвърли червените от борбата за първите две места в групата и това може да стане факт още днес, ако Рома не загуби гостуването си на Клуж.
Новият наставник на ЦСКА-София Бруно Акрапович предприе кардинални промени за този двубой. Българският тим игра в схема с трима централни защитници в лицето на Антов, Матей и Занев, а като халф-бекове атакуваха Турицов и Кери.
Това не се отрази добре, тъй като за цял мач червените не създадоха нито едно голово положение.
Срещата започна с минута мълчание в памет на гениалния аржентнски футболист Диего Марадона, който почина вчера.
Иначе през първия четвърт час играта бе равностойна. Швейцарците атакуваха малко по-опасно, но без да отправят удари, които да затруднят Бусато.
Постепенно Йънг Бойс наложи натиск, започна да контролира в дълги периоди топката и стигна до гол в 34-ата минута. Тогава Нсаме бе изведен отдясно в наказателното поле, стреля от изключително малък ъгъл, но пласирането на Бусато не бе добро и вратарят допусна леко попадение за 1:0.
След изпълнението на центъра домакините организираха атака, която завърши с шут на Белтраме, който не затрудни Балмос.
След средата на първата част над София падна мъгла, която допълнително затрудни играчите на двата тима.
Второто полувреме започна с шут на футболист от Йънг Бойс, но Бусато без проблем улови. В 47-ата минута пред Нгамело се откри добра възможност за изстрел от 7-8 метра след атака отдясно, нападателят шутира, а Бусато отново спаси.
В 64-ата минута Белтраме стреля от фаул, отсъден за нарушение срещу Соу, но Балмос спаси. В ответната атака Гарсия центрира по земя към Аебишер, който шутира опасно с едно докосване, но покрай десния страничен стълб.
До края на сблъсъка швейцарците осъществиха още няколко опасни атаки, но на два пъти техни футболисти си попречиха при опити да нанесат завършващ удар и резултатът остана непроменен - 1:0 за Йънг Бойс.

ЦСКА-СОФИЯ - ЙЪНГ БОЙС 0:1