Монтана победи Аркада в реванша, но отпадна от Купата на CEV (видео + галерия)

Монтана надви Аркада Галац с 3:2 (25:18, 16:25, 25:20, 21:25, 15:9) в среща-реванш от втория по сила европейски клубен турнир по волейбол за мъже за Купата на CEV, но отпадна на 1/16-финалната фаза.

41 Монтана победи Аркада в реванша, но отпадна от Купата на CEV
Румънците спечелиха първата среща с 3:0 и се класираха с двата взети гейма в зала "Младост".
Монтана спечели първия и третия гейм, но загуби решаващия четвърти на 21 точки и така тайбрекът стана протоколен.
219-сантиметровият диагонал Максим Сапожков бе най-резултатен за българския отбор с 25 точки, а Радослав Попов добави още 15.
С по 11 пък се отчетоха Стефан Чавдаров и Мартин Кръстев. За Аркада най-резултатен бе нидерландецът Нилс Клапвайк с 28 точки.

Аркада ще срещне нидерландския Амисофт Ликъргъс (Грьонинген) в 1/8-финалите, като първият мач е на 16 декември в Москва.

Среща-реванш от втория по сила европейски клубен турнир по волейбол за мъже за Купата на CEV:
МОНТАНА: Максим Крескин 4, Максим Сапожков 25, Радослав Попов 15, Георги Елчинов 5, Стефан Чавдаров 11, Мартин Кръстев 1 Мартин Божилов-либеро (Златан Йорданов 3, Виктор Костадинов, Димитър Калчев)
Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ
АРКАДА:
Василе Талпа 6, Марин Лесков 1, Филип Сестан 10, Мариан Бала 8, Нийлс Клапвийк 28, Разван Олцеану 6 (Александру Рата 3, Гостин Овиду 2, Еуген Стюарт 1, Михайло Станкович, Ливио Кристудор-либеро, Александру Влад-либеро, Игор Йованович 2)
Старши треньор: СЕРДЖУ СТАНЧУ

Съдии: Влатко Ристовски, Василеиос Василеиадис.

Зала: „Младост“-пред празни трибуни.
* Румънският шампион спечели първата среща като домакин с 3:0 (25:18, 25:20, 25:23).