Крис Ууд донесе първа победа на Бърнли (видео)

Бърнли стигна до първата си победа във Висшата лига от началото на сезона. Тимън на Шон Дайч успя да спечели с 1:0 домакинството си на Кристъл Палас и се изкачи над зоната на изпадащите.

Единственото попадение в мача бе дело на Крис Ууд в осмата минута. Нападателят  се възползва от подаване на Джей Родригес и рано даде аванс на тима си. За Бърнли това бе първи гол на собствения им стадион за този сезон.

Кристъл Палас беше без лидера си Вилфрид Заха, който даде положителен тест за коронавирус. Те имаха шанс да изравнят през първата част, но Мичи Батшуай се размина на сантиметри от великолепно подаване на Макартър. По-късно Поуп пък отрази силен удар на Таунзенд.

Малко след почивката Бърнли бе близо до втори гол, но Гудмундсон удари гредата. Пропускът му можеше да се окаже фатален малко по-късно. Батушуай обаче не успя да преодолее Поуп. Вратарят на домакините бе блестящ и при една ситуация в края, когато спря влезлия като резерва Бентеке.

БЪРНЛИ - КРИСТЪЛ ПАЛАС 1:0