Това са рекордите на Шумахер, които Хамилтън все още не е подобрил

Голямата звезда на Формула 1 Люис Хамилтън подобрява рекорд след рекорд на легендата на спорта Михаел Шумахер. Британската звезда на Мерцедес изравни по титли Михаел и вече е редом до него със седем и по всичко личи, че през следващата година ще поведе еднолично в тази класация.

Кои рекорди на Шумахер обаче Хамилтън все още не е подобрил и дори ще му е по-трудно да го направи от това да спечели осмата си титла. Ето ги:

Брой победи в един сезон.

В 18 състезания през сезон 2004 Шумахер печели рекордните 13 победи за Ферари. През 2013 година друг германец – Себастиан Фетел, изравнява рекорда със своите невероятни 13 победи за тима на Ред Бул. Най-доброто постижение на Люис досега са 11 победи през 2014 година. Тази година британецът няма шанс да подобри този рекорд, след като има 10 победи при оставащи три старта.

Най-много качвания на подиума с един конструктор.

Шумахер води това класиране със 116 подиума за Ферари от общо 155 в цялата си кариера. Хамилтън има 73 подиума за Мерцедес. Така този рекорд може да отнеме три или повече години, а и дори да не е по силите на Люис до края на кариерата му.

Брой обиколки на първа позиция.

Постижението на Шумахер по този показател е 5111 обиколки от общо 16 824, направени в цялата му кариера като пилот във Формула 1. Хамилтън е близо до това постижение след прибавените 22 обиколки в последната Гран При на Турция. Така общата му бройка достига 5043 обиколки начело от общо направени в кариерата 15 054 обиколки до този момент.