Седма поредна победа за Барселона, Реал Мадрид прегази Фенербахче

Барселона записа седма поредна победа в Евролигата по баскетбол за мъже, след като спечели срещу гостуващия Цървена звезда (Сърбия) със 76:65 в среща от десетия кръг на турнира. Каталунците са начело в класирането със само една загуба в осем мача, докато сърбите са с баланс 4-6. За Барселона това беше мач номер 500 в Евролигата. За испанския тим Никола Миротич вкара 23 точки за 23 минути. Капитанът Пиер Ориола добави 12 точки и 5 борби. Ник Калатес се отчете с 10 точки и 8 асистенции. Деян Давидовац беше най-резултатен за Цървена Звезда с 12 точки.

Руският Зенит (Санкт Петербург) победи като гост Алба Берлин (Германия със 73:66. За победителите Уил Томас вкара 17 точки и спечели 5 борби, а за домакините Бен Ламърс записа 15 точки и 10 борбиЗенит има четири победи в шест мача и е на девето място в класирането, но няколко срещи на отбора са отложени заради коронавирус. Алба е на 16-а позиция с две победи в осем двубоя.

Армани Милано (Италия) надделя над гостуващия Жалгирис (Литва) с 98:92 и прекъсна серията си от две поражения. Домакините поведоха с 20 точки разлика в началото на третата част, но пет минути преди края гостите изравниха 77:77. След това Серхио Родригес вкара важна тройка, а Малкълм Дилейни реализира 8 точки за успеха на домакините. За Армани се отличи Кевин Пунтър с 22 точки. Зак Лидей добави 20 точки и 6 борби, а Шейвън Шийлдс отбеляза 17 точки. Лукас Лекавичиус беше най-добър за Жалгирис с 16 точки.

Реал Мадрид разгроми с 20 точки разлика Фенербахче - 94:74. Испанците записаха пети пореден успех в турнира и са пети в класирането с баланс 6-4. Алберто Абалде се отличи със 17 точки за победителите. В своя мач номер 250 в Евролигата Джейси Керъл вкара 15. Данило Бартел беше най-добър за Фенербахче с 22 точки.

Валенсия спечели драматична победа срещу гостуващия Макаби Тел Авив (Израел) с 82:80. Макаби водеше със 77:70 2:21 минути преди края. С тройка 7.4 секунди преди сирената на Дерик Уилямс испанците изравниха за 80:80, а кош на Сам Ван Росъм 2.9 секунди преди края донесе победата на отбора. Клемен Препелич наниза 22 точки за Валенсия. Дерик Уилямс добави 15 точки и 6 борби. Скоти Уилбекин беше най-резултатен за Макаби Тел Авив с 25 точки, от които 7 тройки. Бившият играч на Рилски спортист Анджело Калояро остана с 15 точки и 7 борби.