Берое с трета загуба в Балканската лига

Берое загуби гостуването си в Скопие на ТФТ със 75:80. Това беше трети последователен двубой за старозагорци през настоящата седмица и общо четвърти в турнира за Балканската лига.

За разлика от последните три двубоя днес старозагорци влязоха далеч по-трудно в срещата. Домакините реализираха няколко много добри нападение и закономерно към средата на частта водиха с 12:6. Изоставането видимо стресна "зелените" и в следващите минути те показаха една от силните си страни. Здравата защита и силното нападение направиха възможна серия от 16:0. Това позволи на беройци още в края на първата част да поведат с 10 пункта пред тима от Скопие - 22:12. След този рейд Берое отново влезе в дупка и до края на частта авансът на тима беше стопен до резултат 19:23.

Втората четвърт стартира с два коша за ТФТ. След тях старозагорци отново успяха да поведат с 8 пункта. В средата на частта северномакедонският тим отново обърна развитието на играта. ТФТ първо изравни, а след това и поведе. След неуспешно нападение за гостите и мълниеносна контра тимът от Северна Македония отбеляза две точки, с които затвори първата част в своя полза - 40:38.

В по-голямата част от третата част Берое беше догонващ в резултата. В тези минути точността при стрелбата от дистанция изневери на "зелените", което ограничи точковия актив на старозагорци в тази трета четвърт до 16 пункта. Беройци компенсираха с малко по-съсредоточена и агресивна игра в отбрана. Това ограничи домакините до 17 отбелязани точки - 57:54.
Берое опита да обърне резултата и да излезе напред още в началото на последната част. Вместо това обаче домакините от ТФТ тръгнаха със серия от 4:0. "Зелените" върнаха две точки, но малко след това с нова тройка северно македонците отново дръпнаха напред. Играчите на Берое обаче за пореден път показаха, че не се предават лесно. След прекъсване на Любомир Минчев 4:50 минути преди края старозагорци се върнаха на игрище с коренно различно настроение. За кратко "зелените" намалиха пасива си на 3 точки, което направи мисълта за успех съвсем реална. Тройка за ТФТ точно 90 секунди преди края на практика предреши развоя на мача. До края времето на беше достатъчно за беройци и те загубиха със 75:80.

За българския тим се отличи Рейкуон Мичъл с 23 точки, а 16 точки и 8 борби добави Седариан Рейнс. С по 10 точки завършиха Кейлъб Бишъп (8 борби) и Брейди Роуз.

За домакините 25 точки вкара Тайрън Харис, а 24 - Лейчлън Андерсън.

Отложен мач от втория кръг на Балканската лига по баскетбол за мъже:

ФТ Скопие (Северна Македония) - Берое (България) - 80:75 (19:23, 21:15, 17:16, 23:21)