Равенство в Малта гарантира първото място за Фарьорски острови (видео)

Националният отбор на Фарьорски острови по футбол успя да се изкачи в по-горната дивизия в Лигата на нациите. Това стана факт, след като възпитаниците на Хакан Ериксон измъкнаха реми 1:1 в гостуването си на Малта и така си подпечатаха първото мясот в групата.

Срещата бе ключова и за двата отбора. Домакините се нуждаеха от задължителна победа, за да свалят съперника си от първата позиция. Нещата тръгнаха добре за тях и те поведоха в 54-ата минута с гол на Гиломие. В 70-ата минута обаче Йонснон възстанови равенството и този резултат се запази до края.

С това реми Фарьорски острови завършва на върха в класирането с 12 точки, докато Малта остава на 2-ата позиция  с 9 точки.