Берое с първа победа в Балканската лига

Берое постигна първата си победа в тазгодишното издание на Балканската лига по баскетбол за мъже. Като гост българският тим се наложи с 94:88 (23:22, 27:31, 26:13, 18:22) над Ибър Рожайе и взе своеобразен реванш за загубата си от другия черногорски тим в турнира - Теодо, само 24 часа по-рано. Срещу Ибър старозагорци изиграха много силно второ полувреме. На почивката те изоставаха с 50:53, но играчите на Любомир Минчев поеха контрол над мача в третата четвърт, която спечелиха с 26:13. В последните 10 минути Берое и Ибър играха кош за кош и така омакините нямаха възможност да осъществят обрат.

Много силен мач за Берое направи гардът Брейди Роуз, който наниза впечатляващите осем тройки от 11 опита и приключи с общо 32 точки. Симеон Илиев добави 18 точки, а с 15 завърши Кейлъб Бишъп. За Ибър Елвис Цекич бе най-резултатен с 21 точки, а 19 вкара баскетболист на Балкан Ботевград Амин Хот.

В класирането в Балканската лига води Академик Пловдив с 3 победи от 3 мача, пред Теодо с 2 победи и 2 загуби, Ибър с 1 победи и 3 загуби и Берое с 1 победа и 2 поражения.