Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Дебютанти донесоха победата на Дания над Швеция в контрола

Дебютантите Йонас Винд и Александер Ба влязоха като смени и вкараха и двете попадения за Дания, която се наложи с 2:0 над Швеция в контролна среща.

И двата отбора излязоха доста отслабени заради заразени играчи с COVID-19. Селекционерът на Швеция Яне Андерсон също не беше на пейката, след като се оказа заразен ден преди мача.

Каспер Хюлманд от Дания пък беше изолиран в хотела заедно с още 9 човека, след като той даде положителен тест, а останалите са били контактни с него.

Датчаните можеха да открият резултата в 37-ата минута, когато Каспер Долберг се отскубна от своя пазач, за да удари с глава центриране на Кристиан Ериксен, но топката излезе в аут. Долберг беше заменен на почивката от 21-годишния Винд, който пропиля една добра възможност преди да открие резултата в 61-ата минута. Винд откри след като Матиас Йоргенсен му отклони топката с глава след центриране от корнер.

И докато шведите трудно организираха атаките си и почти не създаваха шансове за гол, то в 74-ата минута Александер Ба покачи на 2:0. За първи път от 1987-а година пък за националния отбор на Дания стартираха четирима дебютанти едновременно, а после още трима се появиха през второто полувреме.