Карузо елиминира втория поставен Оже-Алиасим и достигна до първия си четвъртфинал за сезона в Тура на АТП

Италианецът Салваторе Карузо се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите АТП 250 в София с награден фонд 389 270 евро.

Карузо, който на старта отстрани трудно в три сета втората ракета на България Димитър Кузманов, днес елиминира поставения под номер 2 Феликс Оже-Алиасим (Канада) с 6:4, 6:4 след 100 минути игра на твърдите кортове в зала "Арена Армеец".

82-ият в света италианец отрази всичките 6 възможности за пробив на съперника си в мача. Той беше достатъчно солиден на първи сервис, при който загуби само 7 от 31 разиграни точки.

Карузо взе първия сет с единствен пробив в седмия гейм. Във втората част той спечели важен маратонски гейм за 2:2, който премина през седем равенства, а Оже-Алиасим пропусна четири брейкбола. Веднага след това 27-годишният италианец проби за 3:2 и до края запази предимството си, за да достигне до първия си четвъртфинал за сезона в Тура на АТП.

Така той очаква победителя от мача между френския ветеран Ришар Гаске и чешкия тийнейдгър Йонаш Форейтек.