Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Италия не срещна трудности срещу Естония (видео)

Отборът на Италия не срещна трудности срещу Естония в контролата между двата тима и спечели с лекота с убедителното 4:0. Двубоят се изигра на стадион "Артемио Франки" във Флоренция.

"Скуадра адзура" беше без своя селекционер Роберто Манчини, който е карантиран след положителна проба за коронавирус, а от скамейката диригентската палка пое помощникът му Алберико Евани.

Италия започна с експериментален състав, а дебют за "скуадрата" направи бранителят на Интер Алесандро Бастони. Домакините започнаха силно и стигнаха до попадение след четвърт час игра, когато Грифо откри с удар от дистанция.

Малко по-късно Кевин Лазаня пропусна да удвои. Халфът на Ювентус Бернардески обаче направи 2:0 малко преди да измине половин час от началото на мача с първия си гол за Италия от 2019 година насам.

След почивката Естония имаше едно положение за гол, но вратарят Сиригу спаси шута на Рауно Сапинен в 53-ата минута отблизо.

Грифо вкара втория си гол в мача в 75-та минута, когато реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Локатели. Четвъртото попадение също беше от дузпа, реализирана от Орсолини.