Турция и Хърватия не се победиха в луд мач

Отборите на Турция и Хърватия не успяха да е победят и завършиха 3:3 в контролен мач на "Водафоун Парк" в Истанбул.

Домакините откриха в 23-ата минута чрез Тосун от дузпа, но гостите изравниха в 32-ата, когато се разписа Анте Будимир. Турците си върнаха аванса в края на първата част, когато Дениз Туруц отбеляза. Така двата тима се отттеглиха на почивка, а през втората част паднаха нови три гола.

Първо Марио Пашалич отбеляза за 2:2 в 53-ата минута, а само две по-късно Йосип Брекало изведе за първи път Хърватия напред в резултата. Това се запази само три минути, тъй като в 58-ата Ченгиз Юндер оформи крайното 3:3.

Хърватите бяха определяни като фаворит в срещата, но не отговориха на очакванията.