Севиля взе първа победа от пет мача (видео)

Отборът на Севиля пречупи с 1:0 Осасуна в мач от деветия кръг на Ла Лига, игран на "Рамон Санчес Писхуан". Лукас Окампос реализира единствения гол при повторно изпълнение на дузпа в 60-ата минута. В последните си четири срещи от шампионата момчетата на Юлен Лопетеги имаха само една точка.

В 17-ата минута Юсеф Ен-Несири стреля неточно след хубав пас на Оливер Торес. В 23-ата гостите от Памплона изпуснаха страхотна възможност: Джони центрира отляво, а Анте Будимир стреля с глава от десет метра, насочвайки покрай гредата в аут.

В 55-ата Окампос беше препънат в наказателното поле и след консултация с ВАР съдията даде дузпа. Серхио Ерера парира при удара от бялата точка на Окампос. Реферът обаче нареди дузпата да се пребие, тъй като вратарят не беше стъпил върху голлинията в момента на изпълнението. При втория си опит Окампос отбеляза за 1:0.