Унион Берлин разкъса Арминия и влезе в зона "ШЛ" (видео)

Отборът на Унион Берлин спечели с убедителното 5:0 над гостуващия Арминия (Билефелд) в мач от седмия кръг на Бундеслигата. С успеха столичани се вмъкнаха временно в топ 4.

В третата минута Шералдо Бекер се измъкна по десния фланг и центрира ниско в наказателното поле към Кейта Ендо, който отбеляза от десет метра. Първоначално съдията не зачете гола заради засада на Бекер, но ВАР валидира попадението за 1:0. В 13-ата Макс Крузе центрира отляво към дъгата, където Роберт Андрех стреля, вратарят игра с топката, ала не успя да спаси – 2:0. В добавеното време на първата част Бекер вкара трето попадение с удар в близкия ъгъл. В 52-ата Макс Крузе отбеляза от дузпа, а в 89-ата Тойхерт оформи крайния резултат - 5:0.