Бърнли продължи да разочарова (видео)

Бърнли продължи с най-лошия си старт в историята, като и след седмия си мач от Висшата лига няма победа. Този път отборът на Шон Дайч не успя да преодолее Брайтън и срещата завърши 0:0. Въпреки това тимът за известно време няма да е на последното място, тъй като с активът си от 2 точки успя да измести Шефилд Юнайтед.

Срещата започна с интересни моменти и пред двете врати. Брайтън пропусна да поведе още в първата минута, когато Дани Уелбек стреля неточно от отлична позиция. Малко по-късно гостите бяха близо до гол. След центриране на Лоутън топката се удари в гредата, а след това падна пред Крис Ууд. Кълбото така и не влезе във вратата, а бе отсъдено и нарушение на нападателя.

Бърнли имаше известно предимство, но по-опасните ситуации бяха за домакините. В 34-ата минута Ник Поуп направи прекрасно спасяване след удар на Мопе. След почивката положенията бяха рядкост и се стигна до равенство, което не устройва и двата отбора.