Барселона спечели пета поредна победа в Евролигата

Барселона спечели петата си поредна победа в баскетболната Евролигата с успех със 103:67 (30:18, 26:18, 23:15, 24:16) срещу АЛБА Берлин и оглави еднолично класирането в предварителната фаза с баланс 6-1. Германците, които имаха много проблеми с контузии и Ковид-19, са с 1-4.

Барселона пое контрол над мача още в първата четвъртина и дръпна рязко в резултата след отлична игра на Ник Калатес и Никола Миротич, както и поредица от тройки на Алекс Абринес. Разликата нарасна до 20 точки до полувремето и 36 за края на мача, като Миротич завърши с 18 точки за 19 минути, а Абринес финишира със 17 при 5/6 от далечно разстояние.

Роландс Смитс завърши с 13 точки и 8 борби, Пиер Ориола добави 12 точки, 6 борби и 4 аситенции, а Калатес направи 12 асистенции. Симоне Фонтекио наниза 17 точки за АЛБА, а Бен Ламърс вкара други 12.
АСВЕЛ победи Баскония с 88:86 (26:20, 17:23, 23:18, 22:25) и записа първи успех за сезона в Евролигата. Мустафа Фал вкара 19 точки за французите, а Шарл Кахуди и Антоан Дио добавиха по 15. Тони Джекири пък бе най-резултатен с 23 точки за испанците срещу бившия си отбор.