Фейенорд се върна в играта (видео)

Фейенорд постигна важна победа, с която е в добра позиция след изиграването на първите три кръга от група К на Лига Европа. Нидерланците спечелиха с 3:1 домакинството си на лидера в руското първенство ЦСКА (Москва). За тях това бе първа победа, но след нея са с актив от 4 точки и изостават само на точка от лидера в групата Динамо (Загреб).

Тимът на Дик Адвокаат изигра добро първо полувреме и създаде няколко положения, но не бе ефективен в завършващата фаза и не затрудни Акинфеев. Малко преди почивката Магнусон изби топката от голлинията след удар на Бергхюис.

Хапс откри резултата в 63-ата минута, а малко по-късно Кьокчю удвои аванса на домакините със страхотен далечен удар. Секунди след второто попадение падна и третото, което бе дело на Геертруида. Автогол на Сенеси намали резултата на 3:1, но крайният победител не бе под въпрос.