АЕК разби Зоря и се доближи до Брага

АЕК Атина постигна първата си победа в Група "G" на Лига Европа, след като разби с 4:1 като гост Зоря Луганск. По този начин "жълто-черните" се доближиха на три точки от второто място, заемано от отбора на Брага, който по същото време бе разгромен с 0:4 от лидера Лестър.

АЕК загуби първите си два мача именно от Брага и Лестър, но днес показа, че е много по-класният тим от украинския отбор. Муамер Танкович (6') и Петрос Манталос (34') вкараха два гола до почивката, а през втората част гостите реализираха още два чрез Марко Ливая (54' и 81'). Между двете попадения на хърватина Владислав Кочергин се разписа за домакините, за които това бе едва втори гол в трите им мача в групата.